● яσ¢κeя   τeam ●
Merhaba misafir!Foruma hoşgeldiniz.Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da kayıt olun.

Join the forum, it's quick and easy

● яσ¢κeя   τeam ●
Merhaba misafir!Foruma hoşgeldiniz.Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da kayıt olun.
● яσ¢κeя   τeam ●
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Volvox Hakkında

5 posters

(: Volvox Hakkında

Mesaj tarafından AvriL Çarş. Tem. 16, 2008 2:32 pm

Onlar ülkemizin kızlardan oluşan ilk hard rock grubu..Gitarda Duygu Karpuz,basta Ebru Bank,davulda Gül Ağırca,klavyede Özlem Tekin ve elektrogitarda Şebnem Ferah..Vokalleri Özlem ve Şebnem yapıyorlardı..Özellikle 92-94 arasında fırtına gibi esmişlerdi müzik dünyamızda..
Şebnem,1972 yılında Yalova’da doğmuş..Üç kızın en küçüğü..İlkokul yıllarında başlıyor müzik serüveni..Solfej ve mandolin dersleri aldırıyor ailesi..Evde hemen hemen her çeşit enstrüman var..
Müzikle içiçe olan Şebnem lise yıllarına geldiğinde ilk grubun kurulmasına öncülük ediyor:Pegasus.. Yatılı okuduğu Bursa Kolejinde kurdukları ilk rock grubu “Volvox” ise 1.Rock Station Festivali’nde Pentagram’dan önce görücüye çıkıyor..Daha sonra kızlar İstanbul barlarında pişiyorlar.Özellikle Kemancı ve Sis Bar’da artık fanatik düzeyde hayranları oluşmuştur.Tamamen ingilizce parçalardan oluşan bir albümdedir sıra..
Stüdyoya girerler,demoyu hazırlarlar.Fakat ne yazık ki ,hiç bir plak şirketi çıkarmaz yapıtı..Sadece bar çalışmaları kızları tatmin etmemektedir.Tek tek kopmalar başlar.Önce kurucu Ebru ayrılır yerine Buket Doran gelir..Buket şu anda da Şebnem’le beraber..Menejerliğini yapıyor..
Sonra Özlem Tekin solo çalışmalar yapmak üzere ayrılır,yeri doldurulamaz tabii ki..Ve bir süre sonra grup dağılır. Ya Şebnem’in birikimleri..O sıralar başta Tarkan,Nilüfer,Sezen Aksu olmak üzere birçok ünlüye vokalistlik yapan Şebnem de şansını solo olarak denemeye karar verir.
İlk albüm "Kadın" 1996 da plakçı raflarında yerini alır. Şarkılar sözüyle, bestesiyle sanatçınındır. İlk solo konserini de Ege Üniversitesi’nde yaklaşık onbine yakın seyirciye verir. Artık "volvox"un küllerinden Şebnem Ferah doğmuştur.
Başta Akbank olmak üzere birçok reklama hayat veren,Walt Disney’in ünlü çizgi filmi "Litlle Mermaid"i de seslendiren odur..Bülent Ortaçgil’e saygı albümünde de "Değirmenler"i söyledi. Bu arada büyük bir acı yaşar sanatçı..Yalova depremi..Babasını,ablasını kaybeder.. Az buz bir bunalım değildir bu.. Tam yeni bir yapıtla müzik dünyasına dönmekteyken özel yaşamı çalkalanır bu kez..Birlikte olduğu kişiyi Ebru Gündeş’e kaptırmıştır.Üstüste sevdiklerini kaybeder yani..Bir süre ne yaptığını duymadık bile,çünkü evine çekildi..
Geçen seneye kadar..Ve 4.albümü”Kelimeler Yetse” ile döndü aramıza.. Fanta ‘nın sponsorluğunda 17 konserlik dizide ilk konserini yine İzmirde verdi..Bir Tır’ın içindeydi kulis odası ve “İzmir bana uğurlu geliyor.Yine buradan başlıyorum.Bu kez acı günler de olsa müziğe ara vermek yok” dedi bana..
”Ben Şarkımı Söylerken” ile sahneye adım atmadan önce de “oh be.. dünya varmış” diye bağırdı..Şebnem’in müzik dışında bir tutkusu var.O da playstation..
AvriL
AvriL
Acemi Rocker
Acemi Rocker

Kadın
Oğlak Domuz
LakaP : yohh :D
Uyarı :
Volvox Hakkında Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Volvox Hakkında Right_bar_bleue

Aktiflik Puanı :

(: Geri: Volvox Hakkında

Mesaj tarafından PurpLe* Cuma Tem. 18, 2008 6:24 pm

Volvox ile ilgili bilgi arıyordum.

Teşekkürler.

Buradan da bulabilmek çok iyi :happy:
PurpLe*
PurpLe*
EmekLi
EmekLi

Kadın
Yengeç Domuz
LakaP : Sinem'cik.
Uyarı :

Aktiflik Puanı :
Volvox Hakkında Left_bar_bleue14 / 10014 / 100Volvox Hakkında Right_bar_bleue

Ruh Hali : Volvox Hakkında Images12

https://rockerteam.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından So Salı Tem. 22, 2008 12:31 am

Paylasım ii olmus Bomba..!
So
So
EmekLi
EmekLi

Erkek
Uyarı :

Aktiflik Puanı :
Volvox Hakkında Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Volvox Hakkında Right_bar_bleue

Mesaj tarafından Chaz Çarş. Tem. 23, 2008 8:19 pm

Msnde bana bunu söylemişti yalan sandım.

Koymuş hemen Big Grin
Chaz
Chaz
!! Broken !!
!! Broken !!

Kadın
Terazi Domuz
Uyarı :

Aktiflik Puanı :
Volvox Hakkında Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Volvox Hakkında Right_bar_bleue

Ruh Hali : Volvox Hakkında Mutlu10